قوانین و مقررات

1- سامانه فروش اینترنتی بلیط هواپیمای Mehr40.irبر اساس مجموعه قوانین جمهوری اسلامی ایران، جرایم اینترنتی و قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی فعالیت خود را ادامه می دهد. خریداران محترم ضمن خرید اینترنتی بلیط هواپیمای مورد نظر خود، متعهد می شوند که از کلیه قوانین و مقررات خرید بلیط آگاهی کامل دارند.

2- تمامی حقوق محتوای موجود در سایت محفوظ است و هر گونه استخراج یا کپی برداری از هر یک از بخش های سایت فقط با کسب اجازه رسمی و کتبی شرکت سامانه ارتباطات Mehr40.ir مجاز می باشد. همچنین هرگونه سوء استفاده از نام Mehr40.ir یا بلیط ایر یا استفاده از نام های مشابه تجاری که شباهت تقریبی و تطابق را در ذهن تداعی کند ممنوع بوده و در صورت وقوع از طریق مراجع قانونی مرتبط مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

3- تمامی اطلاعات شخصی کاربران محترم سامانه Mehr40.ir  در سایت کاملا محفوظ و محرمانه است و تنها در اختیار مراجعی که دارای صلاحیت هستند و در قانون صراحتا به آن ها اشاره شده است، قرار می گیرد. به همین منظور تمامی تلاش ها برای نفوذ یا تخریب سایت مورد پیگیری قانونی قرار می گیرد و در صورت نیاز از طریق مراجع قانونی مورد پیگرد قرار خواهد گرفت.

4- همه اطلاعات مندرج در سامانه توسط خریداران، مسافران و کاربران باید بصورت درست و صحیح در سایت وارد شود و در صورت جعلی بودن و همچنین عدم اعتبار آن ها مسئولیت عواقب احتمالی بعدی مانند نیاز به صرف هزینه دوباره برای تهیه بلیط جایگزین بر عهده وارد کننده اطلاعات می باشد.

5- بعد از آن که عملیات پرداخت خرید بلیط هواپیما به پایان رسید، باید اطلاعات مورد نظر تایید و قطعی شوند که در آن صورت موضوع از طریق پیامک و ایمیل به خریدار محترم اعلام شده و بلیط برای وی از طریق ایمیل ارسال می شود و در صورت انجام نشدن درخواست، هزینه پرداخت شده به حساب خریدار باز می گردد.

6- در پروازهای چارتر و یا لحظه آخری ارائه یک نسخه از بلیط چاپ شده و در پروازهای سیستمی، ارائه شماره بلیط به همراه کارت شناسایی معتبر به کانتر هواپیمایی مربوطه الزامی است. همچنین بلیط خریداری شده قابل واگذاری یا فروش به شخص دیگری نیست و هنگامی که مسافر در فرودگاه پذیرش می شود، باید اطلاعات هویتی بلیط با کارت شناسایی یا پاسپورت منطبق باشد، در غیر این صورت مسئولیت آن بر عهده خریدار بلیط خواهد بود.

7- در پروازهای بین المللی و خارج از کشور پاسپورت مسافران باید حداقل دارای 6 ماه اعتبار باشد که در غیر این صورت مسئولیت ناشی از عدم توجه به آن بر عهده مسافر خواهد بود. همچنین در پروازهای بین المللی که مسافر اقامت یا ویزای کمتر از 6 ماه در کشور مقصد را دارد، باید نسبت به خرید بلیط برگشت نیز اقدام نماید که در صورت رعایت نشدن این موضوع کلیه مسئولیت آن از جمله جلوگیری از ورود به هواپیما بر عهده مسافر خواهد بود. همچنین مسئولیت دریافت ویزا با توجه به قوانین کشور مقصد بر عهده خریداران محترم بلیط می باشد و Mehr40.ir  در این خصوص مسئولیتی ندارد.

8- وبسایت فروش اینترنتی بلیط هواپیمای Mehr40.ir  با وجود آن که تنها به فروش اینترنتی بلیط هواپیما اقدام می ورزد و در قبال شرایط کنسلی، تاخیر یا تعجیل پرواز مسئولیتی بر عهده ندارد اما وظیفه خود می داند که در صورت بروز خطا از جانب شرکت هواپیمایی یا چارتر کننده، موضوع را بر اساس اسناد و مدارک به نفع مسافر تا حد ممکن پیگیری نماید تا حق مسافران عزیز پایمال نشود.

9- کلیه پروازها به صورت یک طرفه به فروش می رسد و در صورت نیاز به پرواز رفت و برگشت، خریدار باید پرواز برگشت را نیز به صورت جداگانه خریداری نماید. همچنین پروازهای رفت و برگشت هیچ ارتباطی به یکدیگر ندارند و در صورت لغو یا کنسلی هر کدام از آن ها بر روی دیگری تاثیری نمی گذارد.

شرایط و ضوابط رزرو و خرید بلیط چارتر

1- همان طور که می دانید پروازهای چارتری در مقایسه با پروازهای سیستمی با تغییرات بیشتری مواجه هستند و در برخی حالات که معمولا به ندرت اتفاق می افتد ممکن است بلیط صادر شده قابل استفاده نباشد. شرکت سامانه ارتباطات Mehr40.ir تمام تلاش خود را به کار می بندد تا از بروز چنین حالاتی جلوگیری نماید و در صورت وقوع آن تلاش می نماید تا ضرر بوجود آمده را از طریق تامین بلیط جایگزین یا عودت مبلغ بلیط از طریق چارتر کننده جبران نماید.

2- بر اساس مقررات سازمان هواپیمایی کشوری، مسئولیت کنسلی، تاخیر یا تعجیل در زمان انجام پرواز، بر عهده شرکت هواپیمایی برگزار کننده پرواز است و تنها در صورت لغو کامل پرواز چارتر و عدم دریافت بلیط جایگزین از طرف شرکت چارتر کننده، مبلغ بلیط به طور کامل عودت داده خواهد شد.

3- جهت استرداد مبلغ پروازهایی که به دلیل تاخیر بیش از 2 ساعت کنسل شده اند، ارائه اصل بلیط مهر شده به چارتر کننده الزامی می باشد (از طریق پست، پیک یا مراجعه حضوری). بدیهی است پس از تایید ایرلاین و برگشت هزینه از سمت چارتر کننده، هزینه برگشت داده خواهد شد.

4- درصورتNo-Show شدن مسافر ( یعنی مسافری که پرواز خود را انجام ندهد) بلیط به طور کامل سوخت خواهد شد. همچنین مسافری که در محدوده 24 ساعت مانده به پرواز بليط خود را باطل نمايد نیز No-Show محسوب می شود.

5- هر نوع انصراف و کنسلی بلیط از طرف مسافر تا قبل از 24 ساعت مانده به پرواز هواپیما، بر طبق قوانین کنسلی هر چارتر کننده متفاوت است. پس از درخواست استرداد توسط مسافر، شرکت سامانه ارتباطات Mehr40.ir در خواست کنسلی و استرداد هزینه را به چارتر کننده مربوطه ارسال و آن را پیگیری می نماید و تنها در صورت پذیرش این درخواست از سوی چارتر کننده، جریمه از قیمت بلیط کسر شده و باقی مانده پول، به طور آنلاین بین 24 تا 72 ساعت به حساب مسافر باز خواهد گشت.

6- قیمت بلیط چارتر برای نوزادان کمتر از دو سال متفاوت است که شما می توانید هنگام خرید اینترنتی مبلغ آن را مشاهده نمایید؛ اما هزینه بلیط برای مسافرین بالای دوسال همانند بزرگسالان محاسبه خواهد شد.