اخبار گردشگری

 

دوشنبه 07 خرداد 1397

در غرب کشور ایران و در شمال استان خوزستان واقع شده است. دزفول زخم های زیادی از جنگ هشت ساله دفاع مقدس را به تن خریده و لقب پایتخت مقاومت ایران را به خود اختصاص داده است. این شهر دارای مساحتی در حدود 762.4 کیلومتر مربع می باشد و دارای جمعیتی در حدود 420 هزار نفر است. از نظر جمعیت شناسی شهرستان دزفول در ردیف سی و یکمین شهر پرجمعیت ایران قرار می گیرد و از سمت شرق به شهرستان مسجد سلیمان و به استان چهار محال بختیاری از سمت جنوب به اهواز و شوشتر و از شمال به استان زیبای لرستان و از سمت غرب به شهرستان اندیمشک محدود می شود. مردم دزفول به گویش دزفولی صحبت می کنند. جاهای دیدنی دزفول از زیباترین ها در ایران است که باید دید. پس با ما در مجله گردشگری همگردی همراه باشید برای سفر به جاذبه های دزفول

شهر دزفول شهر مقاومت

وجه تسمیه شهر دزفول

تا ابتدای قرن 13 دزفول را با نام اندامیش می شناختند. دژ را قلعه معنی می کنند و به احتمال زیاد دزفول از دژ پل و از واژه ی پل گرفته شده و از انجایی که دز به معنی قلعه ای می باشد که برای حفاظت پل تعدادی مامور و نگهبان از آن مراقبت می نمودند. در 48 کیلومتری دزفول دژی طبیعی که در ایران جزو مهمترین و مستحکم ترین دژها به شمار می رود، در کنار رود دز قرار گرفته است و احتمالا منظور از دژ همین دژ طبیعی باشد. وقتی که جندی شاپور تخریب گردید مردمانی از این دو شهر در کنار این دژ طبیعی دور هم جمع شدند و به تدریج با ساختن خانه و گسترش دیگر امکانات شهرستان دزفول به وجود آمده است.
قدمت شهرستان دزفول از نظر تاریخی به دوران ساسانیان باز می گردد. این شهرستان در بخش جلگه ای خوزستان قرار گرفته است. در روزگاری دزفول بخشی از سرزمین های هخامنشیان و امپراتوری های ایلام به شمار می رفته است، این شهرستان از نظر قدمت سکونت انسان در آن دارای سابقه 5000 ساله می باشد. فرهنگ مردم دزفول از فرهنگ کهن استان خوزستان به ارث برده شده است. بنا به اظهار نظر برخی از کارشناسان در روزگاری در زمان ایلامیان دزفول به عنوان اولین پایتخت این امپراتوری بوده است.
شهرستان دزفول

شهر دزفول نماد مقاومت ایران در 8 سال جنگ تحمیلی

بلد الصواریخ نامی بود که اعراب به شهرستان دزفول در زمان جنگ تحمیلی داده بودند و علتش تعداد زیاد حملات موشکی بود که ارتش بعث عراق بی رحمانه بر روی مردمان بی گناه این شهر می ریخت. آتش حملات به اندازه ای بود که تعداد حملات موشکی به ان بیش از 160 بار می باشد و یکی از اهداف اصلی حملات موشکی به شمار می رفت یعنی این که ارتش عراق هر وقت می خواست جایی را موشک بزند اولین شهر شهر دزفول بود شهری که مردم مقاوم و با صلابت ان در طول هشت سال جنگ تحمیلی هیچ وقت نشده که نماز جمعه را ترک کنند و با قدرت و شجاعت ویژه که ریشه در اصالت و ایمان بالای این مردم بی نظیر و ولایت مدار دارد از شهرشان دفاع می کردند.
در این شهر یکی از مقرهای اصلی دفاع هوایی ایران قرار دارد که جانانه توانست بارها و بارها با خلبان های تیزپروازش به همراه مردمان مقاوم و شجاعش از خاک ایران و این سرزمین دفاع کند. در اولین روز جنگ تحمیلی در سال 59 و در 31 شهریور ماه این سال اولین حمله ی هوایی عراقی ها به پایگاه چهارم شکاری دزفول و پنج پایگاه نیروی هوایی دیگر در کشور بود. در طول هشت سال جنگ تحمیلی بین ایران و عراق متاسفانه مردم شهرهای دزفول و اندیمشک 2600 کشته دادند. و مقاومت و پایداری مردم این شهر به اندازه ای زیاد بود که به افتخار این مردم شجاع و شهدای آن روز چهارم خرداد را روز دزفول، روز مقاومت و پیروزی در تقویم ملی ایران به ثبت رسیده است.

شهر دزفول نماد مقاومت ایران

آب و هوای شهرستان دزفول

آب و هوای شهر دزفول در پاییز و زمستان مدیترانه ای می باشد و حداقل درجه حرارت در این شهر 2 درجه و حد اکثر آن 46 درجه سانتیگراد می باشد. زمین های حاصلخیز این منطقه به سبب وجود دو رود کرخه و دز در ان می باشد. گردشگران زیادی هر ساله و در فصول مختلف علی الخصوص در عید نوروز به این شهر که دارای زیست بوم جلگه ای، کوهپایه ای و کوهستانیم ی باشد سفر می کنند. تیر ماه گرم ترین ماه سال در شهرستان دزفول و دی ماه نیز سردترین ماه سال در این شهرستان می باشد. آب رودخانه دز به رودکارون می ریزد.

آب و هوای شهر دزفول

غذاهای محلی شهرستان دزفول

از غذاهای محلی شهرستان دزفول می توان به قلیه، آش ارده، بنگو، شوربا، شلی ارده، حریسه، عمر پیاز، باقله توحه، دنده رو، حمیس توله برشک، صندلی سلطون و برونی نام برد.
غذاهای محلی شهرستان دزفول

با جاذبه های دزفول آشنا شویم

آبشار شوی در دزفول

این آبشار از جاذبه های دزفول در دهی که اسمش شوی می باشد و در رشته کوه های زاگرس قرار دارد. کوهی که آبشار شوی در مجاورت ان قرار دارد، کوی سالن می باشد و در نواحی اطراف آن علی الخصوص در فصل زیبای بهار می توان تنوع زیستی و گونه های گیاهی گوناگونی را مشاهده نمود. ارتفاع آبشار شوی در دزفول چیزی در حدود 85 متر و عرض ان در حدود 70 متر می باشد.

ابشار شوی در دزفول

موزه مردم شناسی دزفول یا حمام کرناسیون

این حمام از جاهای دیدنی دزفول به دو بخش مردانه و زنانه تقسیم شده است و دارای تزئینات ساده آجر کاری و سردری زیبا می باشد. از قسمت های تشکیل دهنده آن می توان به دالان ورودی، سربینه، گرمخانه اشاره کرد. این حمام که امروزه به عنوان موزه مردم شناسی دزفول شناخته می شود در فهرست آثار ملی ایران و به شماره ثبت 8477 به ثبت رسیده است و از سال 1385 که میراث فرهنگی ان را باز سازی و تعمیر کرد به عنوان موزه مردم شناسی مشغول به فعالیت می باشد. در موزه مردم شناسی دزفول می توان با انواع گوناگون مشاغلی که از قدیم در شهر دزفول رایج بوده است آشنا شوید.

موزه مردم شناسی دزفول یا حمام کرناسیون

تفریحگاه ساحلی دز یا علی کله

در بهار و تابستان می توان به یکی از تفرجگاه های ساحلی و جاهای دیدنی دزفول سری زد. اسم این تفرجگاه ساحلی دز یا علی کله می باشد که به عنوان مهم ترین مرکز تفریحی این شهرستان شناخته می شود. گردشگران زیادی در فصل تابستان و در اوایل بهار و عید نوروز به این مکان مفرح سر می زنند. چون علاوه بر زیبایی بی عیب و نقصی که دارد آب و هوای خنکی را نیز مخصوصا در شب ها در این منطقه می توان شاهد بود که همین امر باعث شده است که کپ هایی برای اسکان توسط شهرداری دزفول در اینجا برپا شود. این تفرجگاه ساحلی همچنین دارای استخر بانوان، رستوران ویژه چغازنبیل می باشد. شما می توانید به همراه خانواده خود لحظات شاد و آرام بخشی را در ساحل دز و در تفرجگاه علی کله سپری کنید.

تفریحگاه ساحلی دز یا علی کله

تپه های باستانی چغامیش دزفول

آیا می دانید که برای نخستین بار خط و کتاب در کدام ناحیه از ایران شروع گردید جواب سوال چغامیش یکی از جاذبه های دزفول می باشد که در واقع شهری باستانی می باشد که قدمتش به 50 قرن پیش باز می گردد زمانی پیش از اختراع خط. امروزه از این شهر باستانی تپه ای باقی مانده که به عنوان تپه باستانی چغامیش شناخته می شود و در دزفول قرار گرفته است و گنجینه ای از تمدن های با ارزش و پر اهمیت ایران می باشد. تپه باستانی چغامیش از جاهای دیدنی دزفول در فهرست آثار ملی کشور ایران به شماره ثبت 487 ثبت شده است.

تپه های باستانی چغامیش دزفول

جنگل های دز در شهر دزفول

جنگل های مثال زدنی دز که در جنوب دزفول قرار گرفته دارای تنوع زیستی زیبایی بوده که به عنوان منطقه حفاظت شده محسوب می شود. درختان پده از گونه های غالب در جنگل دز بوده که ارتفاع این منطقه نسبت به سطح دریا در حدود 40 تا 80 متر می باشد و به مانند نواری سبز رنگ دو طرف رودخانه دز را در برگرفته است. درختان پده که در جنگل های دز رشد می کنند دارای ارزش اقتصادی می باشد و به عنوان درختان سریع الرشد شناخته می شوند و قدرت رویش دوگانه دارند. همچنین دیگر پوشش گیاهی جنگل های دز می توان به گز، کهور، تمشک، سریم و … نیز اشاره نمود. همچنین بیشه عباس آباد نیز که دقیقا در راستای مسیر رودخانه به قسمت جنوب شرقی امتداد یافته است بخشی از جنگل های دز می باشده و در ده کیلومتری جنوب غربی شهرستان دزفول قرار دارد و از جاذبه های دزفول است.

جنگل های دز در شهردزفول

مسجد جامع شهر دزفول

مسجد جامع دزفول از مهم ترین جاهای دیدنی دزفول است که معماری ان به سبک کاخ ایوان کرخه می باشد، دارای ستون های سنگی و شبستان بوده و به عنوان دومین جاذبه گردشگری و اثر تاریخی مهم شهرستان دزفول بعد از پل قدیم دزفول شناخته می شود و زمان ساختش به قرن سوم هجری قمری باز می گردد. در قرن های هفتم تا دوازدهم هجری قمری تعمیرات اساسی و بازسازی هایی روی این مسجد صورت گرفته است. اگر بخواهیم به تزئینات و کاشی کاری های مسجد اشاره کنیم بیشترشان با خط بنایی می باشد که مزین شده به نقوش هندسی هستند و به دوران قاجاریه تعلق دارد. در محراب مسجد می توان گچ بری های زیبایی را مشاهده کرد همچنین این مسجد دارای ستون سنگی و دیوارهای قطوری می باشد و بر روی پوشش شبستان مسجد گنبدی با آجر قرار دارد. غریبخانه به بخشی از مسجد جامع دزفول گفته می شود که در قسمت شرقی مسقف مسجد وجود داشت و امروزه به نماز خانه مبدل گشته است ولی در زمان های گذشته کاربردش به این صورت بود که مسافرینی که از راه می رسیدند می توانستند در غریبخانه استراحت کنند. غریبخانه مسجد جامع دزفول از قدیمی ترین بخش های این مسجد می باشد.

مسجد جامع شهر دزفول

دریاچه شهیون دزفول

اگر به ورزش های آبی و اسکی و شنا و قایقرانی علاقه مندید آیا می دانستید که در دزفول می توانید این علاقه خود را به واقعیت نزدیک کنید ؟ مطمنا بله، زیرا شما می توانید در پشت دو کوه شاداب و تنگوان که در شمال غربی دزفول قرار دارد به دریاچه ی زیبای شهیون دست یابید و در ان انواع ورزش های آبی که مورد علاقه تان است را انجام دهید. در این دریاچه چند جزیره زیبا را می توانید ببینید که بر روی ان ها درختان بادام کوهی و کنار روییده است و منظره زیبایی را پیش روی چشمان شما می گشاید و بزرگترین جزیره که در وسط دریاچه شهیون دزفول قرار گرفته مساحتی در حدود شصت هزار متر مربع دارد که جلوه ی زیبایی به دریاچه شهیون و مناطق اطراف آن بخشیده است.

 دریاچه شهیون دزفول

آشنایی با پارک جنگلی شقایق در شهر دزفول

یکی از جاهای دیدنی دزفول که به مانند دیگر جاذبه های دزفول ناشناخته است، پارک جنگلی شقایق می باشد. پارک جنگلی شقایق مکان مناسبی برای لذت بردن از آرامش و سکوت در دنیای امروزی است که دیگر کمتر مانند ان سراغ داریم. در این پارک جنگلی یکی دیگر از جاذبه های شهر دزفول یعنی آبشار دزفول قرار گرفته است که منظره ای بس شگفت انگیز را در داخل پارک رقم زده و دوست داران طبیعت و علاقمندان به عکاسی می توانند تصاویر زیبای را از این منطقه ثبت کنند.

پارک جنگلی شقایق در شهر دزفول

آسیاب های آبی شهر دزفول

آسیاب های شهرستان دزفول از جذاب ترین جاهای دیدنی دزفول این شهر است که در واقع آب بندهایی بودند که مجموع های از سازه های آبی را تشکیل می دادند. معماری این آسیاب ها از معماری دزفول پیروی می کند و مجموعه ای به هم پیوسته بودند که در بستر رودخانه دز و در زمان ساسانیان در سه بخش از رودخانه ساخته شدند و به مرور زمان و با گسترش شهر توسعه یافتند. مصالحی که در ساخت آسیاب های آبی شهر دزفول استفاده شده است عبارتند از ملات ساروج و آجر و همچنین قلوه سنگ هایی که از بستر رودخانه برای ساختن این مجموعه آسیاب ها به کاربرده شده است.

 آسیاب های آبی شهر دزفول

مجتمع فرهنگی سینمایی شهر دزفول

این مجتمع که در معماری آن از فناوری مدرن استفاده شده است و مفاهیم بنیادی این سرزمین را با ایجاد فضا و استفاده ی درست از هندسه مالوف به نمایش می گذارد از زیباترین و ممتازترین بناها و جاذبه های دزفول به شمار می رود. فرهنگسرای دزفول در سال 67 عملیات اجرایی ان آغاز شد و مهندس طراحش جناب آقای فرهاد احمدی می باشد که با حمایت و پیگیری های مستمر معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی احداث گردیده است و در جشنواره نروژ عنوان پروژه ی منتخب را به خود اختصاص داده است.

مجتمع فرهنگی سینمایی شهر دزفول

 


دوشنبه 07 خرداد 1397

;با تغییر زندگی مردم و مدرنیته شدن شهرها دیگر از آن همه زیبایی، آرامش و نشاط خبری نیست. ساختمان های بلند، شلوغی و سرو صدا، دود و ترافیک، خصوصا در شهرهای بزرگ جایی برای تماشای طبیعت و لذت بردن از آن باقی نگذاشته است. اما روستاهای هوس برانگیز جهان هنوز طراوات و تازگی خود را حفظ کرده و برخی از آن ها نیز همچنان بکر و دست نخورده می باشند. شناخت پیشرفته ترین روستای جهان و سفر به آن ها برای رها شدن از زندگی شلوغ روزمره می تواند برای انسان ها بسیار دوست داشتنی و دلچسب باشد. در این بخش قصد داریم شما را با زیباترین روستاهای دنیا آشنا کنیم. با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید.

آشنایی با زیباترین روستاهای دنیا

روستای آلبروبلو در ایتالیا

آلبروبلو(Alberobello) شهر کوچکی است که در جنوب شرقی ایتالیا و در منطقه ای با نام Puglia قرار دارد. معروفیت این شهر به دلیل معماری خانه های آن می باشد. خانه های آلبروبلو به صورت کلبه های سنگی ساخته شده و سقفی مخروطی شکل دارند و از روستاهای هوس برانگیز جهان محسوب می شود. این کلبه ها که در اصطلاح به آن ها ترولو(trullo) گفته می شود، در سال 1996 در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده اند. بر اساس تحقیقات انجام شده زمان ساخت این سازهها به قرن چهاردهم به بعد بر می گردد.روستای آلبروبلو در ایتالیا

روستای پاریانگان در اندونزی

یکی از زیباترین روستاهای دنیا، روستای پاریانگان (Pariangan) نام دارد. این روستا بر روی کوهی با نام ماراپی(Marapi) قرار داشته و مجموعه ای از خانه های مسکونی سنتی را در خود جای داده است. یک مسجد قدیمی نیز در این روستا دیده می شود. بر اساس افسانه ها،قوم مینغکاباو یکی از اقوام کشور اندونزی کوه ماراپی را برای زندگی خود انتخاب کرده بودند و اکنون نیز همین قوم در این روستا ساکن هستند. روستای پاریانگان طبیعتی زیبا و مناظری دیدنی داشته و یک آتشفشان بسیار فعال نیز مشرف بر آن است. به دلیل اهمیت بالای تاریخی، این روستا که از پیشرفته ترین روستای جهان می باشد، اکنون مورد حفاظت قرار دارد. روستای پاریانگان در اندونزی

روستای ساووکا در سیسیل

ساووکا (savoca) روستای تپه ای آرام و کوچکی است که در نزدیکی منطقه گردشگری تائورمینا(Taormina) و نزدیک به نوک سیسیلی (Sicily)قرار دارد. طبیعت شگفت انگیز این روستا در کنار خانه ها و کلیساهای قدیمی باعث جذابیت آن در بین دیگر روستاهای دنیا شده است. دلیل دیگری که باعث معروفیت این روستا شد، لوکیشن های زیبایی است که از آن برای ساخت فیلم ماندگار پدرخوانده ی 2 استفاده شده است. بار افسانه ای ویتالی (Vitelli) و کلیسای عروسی مایکل کورلئونه از جمله زیبایی های بی نظیر این روستا هستند. مناظر و زیبایی های فوق العاده ی این روستا فرانسیس فورد کوپولا، یکی از مشهورترین کارگردانان و تهیه کنندگان هالیوود را مصمم کرد تا برای فیلمش ساووکا را به عنوان لوکیشن انتخاب کند که از روستاهای هوس برانگیز جهان است.روستای ساووکا در سیسیل

روستای گوریم در ترکیه

گوریم (Goreme) یکی از زیباترین روستاهای دنیا بوده که در شهر زیبای کاپادوکیا در ترکیه قرار دارد. این روستا در دل سنگ ها و صخره ها ساخته شده و نیمی از آن نیز زیر تپه ها پنهان شده است. مخفی شدن نماهای ساختمان های روستا در زیر پیچ و خم اتاق های غار تصاویر زیبا و فوق العاده ای را به وجود آورده که باعث خاص شدن گوریم در بین سایر روستاهای دنیا شده است. این خاص بودن احساس بودن در دنیایی دیگر را در انسان ایجاد می کند. از جمله مکان های دیدنی روستای گوریم می توان به کلیسای چشم بد (El Nazar Kilise) و کلیسای مخفی(Saklı Kilise) اشاره کرد که با نقاشی های آبرنگی زیبا و فوق العاده ای زینت داده شده است. علاوه بر این جاذبه های دیدنی، گردشگراناین بخش می توانند از تفریحاتی مانند بالون سواری نیز برخوردار باشند. تور بالن هوای گرم همه روزه صبح ها بر فراز آسمان این روستا که ازپیشرفته ترین روستای جهان است به پرواز در می آیند.روستای گوریم در ترکیه

روستای مدیسون در ایالات متحده

از نظر مردم آمریکا مدیسون (Madison) زیباترین شهر کوچک در این کشور محسوب می گردد که دو قرن قدمت دارد. علاوه بر زیبایی های طبیعی، نمونه های بسیار زیبایی از معماری پیش از جنگ نیز در این منطقه دیده می شود که باعث تبدیل آن به یک شهر تاریخی نیز شده و به آن اعتبار بخشیده است. زیبایی مدیسون تا حدی است که گفته می شود ژنرال شرمان در یک جنگ داخلی از تخریب آن به دلیل زیبایی صرف نظر کرده و ویران شدن آن را حیف دانسته است. گفتنی است روستای مدیسون نام خود را از رییس جمهور جیمز مدیسون گرفته است.روستای مدیسون در ایالات متحده

جوزکار در اسپانیا

جوزکار (Juzcar) روستای کوچک و زیبایی است که در منطقه آندالوسیا (Andalusia) در جنوب اسپانیا واقع شده است. این روستا 113 کیلومتربا شهر مالایا و 25 کیلومتر با روندا فاصله دارد. دیوارهای آبی و مناظر شگفت انگیز این روستا آن را تبدیل به یکی از روستاهای هوس برانگیز جهان کرده است که مورد توجه بسیار ی از گردشگران نیز قرار دارد. این روستا تا قبل از سال 2011 یک روستای معمولی و کوچک بود که تنها به دلیل قارچ هایش در بین قارچ شناسان و علاقه مندان به طبیعت شهرت داشت. تمام دیوارهای خانه های روستا سفید رنگ بودند و نمایی مانند دیگر روستاهای این منطقه داشتند. در تابستان 2011 فیلم معروف اسمورف ها(Smurfs) در این روستا به نمایش گذاشته شد و کمپانی سونی پیکچرز (Sony Pictures) برای تبلیغ و معرفی بیشتر فیلم خود، دیوارهای روستا را به رنگ آبی روشن رنگ آمیزی نمود. دلیل انتخاب این روستا نیز همان قارچ ها بودند. زیرا اسمورف های افسانه ای علاقه زیادی به قارچ دارند. این ایده خلاقانه در راستای ایجاد یک کمپین انجام گرفت و قرار بود به صورت موقت انجام شود. اما به دلیل شادابی و حس خاصی که رنگ آبی در این روستا ایجاد کرد، مردم روستا در طی یک رای گیری بر آن شدندتا خانه های خود را به همین رنگ نگه دارند. جوزکار در اسپانیا

روستای رئین در نروژ

روستای رئین (Reine) یکی از پیشرفته ترین روستای جهان است که در مجمع الجزایر لوفوتن (Lofoten) و در بخش شمالی نروژ قرار دارد. این روستا رویایی ترین مناظر قطب شمال را به خود اختصاص داده است تا جایی که با پرسه زدن در این روستا، این احساس به شما دست خواهد داد که در وسط یکی از داستان های افسانه های کتاب ها قرار گرفته اید. رئین امروزه یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری نروژ است و سالانه هزاران گردشگر برای تماشای زیبایی های طبیعی و فوق العاده ی آن به رئین سفر می کنند. این منطقه آب و هوایی ملایم دارد و در تمامی فصول سال نیز می توان تصاویر بی نظیری از آن را مشاهده کرد. پیاده روی و قایقرانی از جمله کارهایی است که گردشگران در این روستای زیبا انجام می دهند. تماشای کلبه ماهیگیران که معمولا در نزدیکی دریا و اسکله واقع شده است، خصوصا در هنگام طلوع و غروب خورشید بسیار لذت بخش و دوست داشتنی می باشد. علاقه مندان به عکاسی می توانند تصاویر کارت پستالی بی نظیری را در این روستا به ثبت برسانند. از ماه سپتامبر تا آوریل این مکان شاهد وقوع پدیده شفق شمالی می باشد. این پدیده جذاب علاقه مندان زیادی را به سمت خود می کشاند. تماشای این پدیده رنگارنگ طبیعی می تواند یکی از زیباترین تصاویری باشد که شما در طول زندگی خود مشاهده خواهید کرد.روستای رئین در نروژ

روستای سیدی بوسعید در تونس

سیدی بوسعید (Sidi Bou Said) یک روستای کوچک و زیبا در کشور تونس بوده که در 20 کیلومتری پایتخت قرار دارد. روستای توریستی به دلیل بافت سنتی، رنگ سفید و آبی خانه ها و جاذبه های طبیعی فراوانی که دارد، سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند.روستای سیدی بوسعید بر روی یک صخره قرار گرفته و مشرف به دریای مدیترانه می باشد. از این رو مناظر بسیار زیبا و شگفت انگیزی را در این جا مشاهده خواهید کرد. شما در کمتر از 10 دقیقه می تواند از کوه به دریا برسید و این یکی از جذابیت های این منطقه می باشد. سیدی بو سعید نام یک رهبر مذهبی و مسلمان بوده است که سال ها در این روستا زندگی می کرده است. از این رو این روستا به یاد این شخصسیدی بو سعید نام گرفته است. قبل از آن این روستا جبل المنار یا جبل المرسی نامیده می شد.سیدی بوسعید

روستای ونگن در سوئیس

ونگن (Wengen) روستای کوچکی است که در رشته کوه های آلپ در کشور سوئیس واقع شده است و یکی از روستاهای هوس برانگیز جهانمی باشد. ونگن یکی از خوش منظره ترین روستاهای این بخش است که تماشای آن در تمامی فصول سال می تواند جذاب و دوست داشتنی باشد. در این روستا شما هیچ خودرویی مشاهده نمی کنید. از این رو هوای آن بسیار تمیز و عالی بوده و از سروصدا در آن خبری نیست. آرامش این روستا در کنار طبیعت بکر و دست نخورده آن سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند.روستای ونگن در سوئیس

روستای شیراکاوا-گو در ژاپن

روستای شیراکاوا-گو (Shirakawa-go) روستای کوچکی است که در منطقه گیفو (Gifu) در جزیره هانشو (Sonshu) قرار دارد. این روستای کوهستانی در نزدیکی قله کوه هاکو (Haku) و در رشته کوه ریوهاکو (Ryohaku) قرار داشته و سنگین ترین بارش برف در دنیا را به خود اختصاص داده است. از این رودخانه های این منطقه دارای معماری و ساختمانی خاص با نام گازهو-زوکوری (Gassho-Zukuri) برای مقابله با این برف سنگین هستند. ساختمان متفاوت خانه های این روستا باعث شهرت آن در دنیا شده است. سبک خانه های روستا، یک سبک سنتی ژاپنی با نام مینکا می باشد. سقف این خانه ها کاه اندود و شیب دار بوده و شبیه به دست هایی است که هنگام دعا کنار هم قرار می گیرند. این سقف ها بسیار محکم و ضخیم هستند و می توانند برف ها را منحرف کنند. روستای شیراکاوا-گو به دلیل ساختمان خانه هایش درفهرست میراث جهانی یونسکو ژاپن به ثبت رسیده است و از پیشرفته ترین روستای جهان به حساب می آید.روستای شیراکاوا-گو در ژاپن

روستای بورانو در ایتالیا

بورانو (Burano) دهکده کوچکی است که در ایتالیا و در 7 کیلومتری ونیز قرار دارد. این دهکده متشکل از 4 جزیره است که دورتا دور آن را آب دربرگرفته است. بورانو به دلیل خانه های رنگارنگ و جذابش معروف شده و گردشگران زیادی را سالانه به سمت خود می کشاند. خانه های این روستا با رنگ هایی شاد رنگ آمیزی شده اند. ماهیگیرها رنگ خانه های خود را طوری انتخاب می کنند که از وسط دریا هم بتوانند خانه ی خود را شناسایی کنند. از این رو هر یک از خانه های این روستا رنگ مجزا و مخصوص به خود را دارد. اغلب ساکنان این منطقه ماهیگیر هستند از این رو غذای اصلی مردمان این روستا را ماهی تشکیل می دهد. شما می توانید انواع ماهی را در این روستا پیدا کنید. بسیاری از افراد نیز به بافت تورهای ماهیگیری مشغول هستند. تورهای ماهیگیری این روستا از کیفیت بالایی برخوردار بوده و استاندارهای لازم در ساخت آن ها رعایت شده است. به همین دلیل موزه ای از تورها و وسایل ماهیگیری در این روستا برپا شده و این نیز یکی دیگر از دلایل شهرت بورانو که یکی از روستاهای هوس برانگیز جهان است، می باشد.بورانو

روستای بایبری در انگلستان

بایبری (Bibury) یکی از زیباترین روستاهای دنیا است که در غرب این کشور و در شهر گلوسترشایر (Gloucestershire) واقع شده است. شهرت این روستا به دلیل کلبه های ماسه سنگی کاتسوولد (Cotswold) عسلی رنگ آن است که ساخت آن ها مربوط به قرن هفدهم میلادی می باشد. این کلبه ها خصوصا آن هایی که در امتداد آرلینگتون رو (Arlington Row) قرار دارند، در کنار ساختمان های قدیمی و طبیعت زیبای این منطقه،مناظر فوق العاده زیبا و شگفت انگیزی را ایجاد کرده است که هر بیننده ای را مجذوب خود می کند. از این کلبه به خاطر معماری محافظت می گردد. یکی از رمانتیک ترین کارهایی که می توانید در این روستا انجام دهید، پیاده روی در مسیر رود کلن (Coln) می باشد. این رود از وسط روستا عبور کرده و تصاویر شگفت انگیز و بی نظیری را به وجود آورده است.روستای بایبری در انگلستان

روستای هال اشتات در اتریش

هال اشتات (Hallstatt) دهکده ای کوچک و زیبا در منطقه سالزکامرگوت (Salzkammergut) قرار دارد. این مکان تفریحی که از زیباترین روستاهای دنیا به شمار می رود، در بخش شمالی کشور اتریش و در جنوب شرقی سالزبورگ (Salzburg) واقع شده و مناظری فوق العاده دیدنی و جذاب دارد. روستای هال اشتات از لحاظ تاریخی بسیار غنی بوده و نام آن نیز به دلیل فرهنگ هال اشتات گذاشته شده که بیشتر بامردم سلتی (Celt) باستان ارتباط دارد. نمونه از این روستا در چین نیز ساخته شده است و تمامی خانه ها و حتی کلیساهای آن نیز بازسازی شده است. این روستا دارای معادن نمک فراوانی است و به عنوان یکی از تولیدکننده های اصلی نمک در کشور اتریش شناخته می شود.روستای هال اشتات به دلیل همین معادن بسیار پررونق بوده و شغل اغلب مردم آن نیز همین می باشد. هال اشتات جذابیت های زیادی داشته و گردشگران بسیاری سالانه از آن بازدید می کنند.

روستای هال اشتات در اتریش

روستای اویا در یونان

اویا (Oia) روستاییاز زیباترین روستاهای دنیا است که در بخش نوک صخره های سانتورینی (Santorini) قرار گرفته است. چشم اندازهای زیبای این روستا در کنار غروب های عاشقانه و جذابش آن را به یکی از پیشرفته ترین روستای جهان تبدیل کرده است. تا جایی که در آمد مردم این منطقه از همین راه تامین می گردد. این روستا در کنار یک شیب تند قرار گرفته و چشم انداز بی نظیری به دهانه سانتورینی دارد. این دهانه در دنیا معروف است. مشخصه اصلی این روستا که باعث شهرت آن شده است، خانه ها و ساختمان های سفید آن می باشند که برایگردشگران بسیار جذاب هستند. از جمله دیدنی های خاص این منطقه می توان به بقایای یک قصر قدیمی، آسیاب بادی و خانه های کاپیتان (Captain) اشاره کرد.روستای اویا در یونان

روستای ایز در فرانسه

ایز (Eze) روستای کوچکی است که در امتداد ریویرا (Riviera) در فرانسه قرار دارد. این روستا به دلیل جذابیت های تاریخی و قرون وسطایی خود و همچنین چشم اندازهای طبیعی فوق العاده در صدر زیباترین روستاهای دنیا قرار دارد. یک قلعه قرون وسطایی در این جا وجود دارد که از طریق سنگ فرش هایی باریک قابل دسترسی است. از بالای قلعه نمای زیبایی از دریای مدیترانه و باغ های کاکتوس قابل مشاهده است که ارزش سختی راه را برای علاقه مندان دارد. یک کلیسای قدیمی با صلیب مصری نیز در این روستا وجود دارد که تماشای آن خالی از لطف نیست و از زیباترین روستاهای دنیا است.

روستای ایز در فرانسهامن ترین هواپیماهای مسافربری

بیایید در این مطلب به همراه الی گشت، سری به امن ترین هواپیماهای مسافربری بزنیم لیستی که در زیر برای شما آماده کرده ایم، توسط یکی از شرکت های مشهور مشاوره ی بیمه در لندن تهیه شده است و در آن، هواپیماها بر اساس تعاد پروازهای منجر به سقوط در هر ساعت با هم مقایسه شدند، در ادامه لیست این هواپیماها را خواهید دید:

امن ترین هواپیماهای مسافربری

۱- بویینگ ۷۳۷ (Boeing 737 CFMI)

تعداد سقوط در ۴۸۳۶۹۰۰ ساعت پرواز: ۱ بار
سال ساخت: ۱۹۸۴-۲۰۰۰
شرکت مشهور بویینگ، سازنده ی هواپیمای بویینگ ۷۳۷ است و تا حالا ۱۹۸۸ عدد از آن تولید کرده است که همه ی آنها هم در حال حاضر بهره برداری شده اند و CFMI، همان مدل موتور هواپیما است. آخرین باری که هواپیمای بویینگ ۷۳۷ سقوط کرد، در آگوست سال ۲۰۰۸ بود که باعث کشته شدن ۸۸ نفر در آن حادثه شد.

بویینگ 737

۲- بویینگ ۷۵۷ (Boeing 757)

تعداد سقوط در ۱۳۷۴۴۴۰۰ ساعت پرواز: ۱ بار
سال ساخت: ۱۹۸۲-۲۰۰۵
هواپیمای بویینگ ۷۵۷، توسط شرکت بویینگ برای جایگذاری با بویینگ ۷۲۷ ساخته شد و هنوز هم توسط تعداد زیادی از شرکت های هواپیمایی آمریکا و خیلی دیگر از کشورهای خارجی مورد استفاده است. این مدل از اولین روز تولید تا حالا، فقط ۵ سقوط داشته است و باعث گرفتن جان ۴۶۳ مسافر شده است.

بویینگ 757

۳- ایرباس ای۳۲۰ (Airbus A320)

تعداد سقوط در ۱۴۰۵۰۲۰۰ ساعت پرواز: ۱ بار
سال ساخت: ۱۹۸۸ تا به حال
هواپیمای ایرباس ای ۳۲۰ و نسل های تغییر داده شده ی آن یعنی A318، A319 و A321، هم در بین شرکت های هواپیمایی اقتصادی و هم شرکت های سنتی، محبوبیت زیادی دارند. در حال حاضر حدود ۳۶۰۰مدل از این هواپیما در حال استفاده است و در طول ۲۰ سال فقط پرواز فقط ۸ سانحه برای آن اتفاق افتاده است و بطور کلی، ۵۹۷ مسافر جان خود را از دست داده اند.

ایرباس ای320

۴- بویینگ ۷۶۷ (Boeing 767)

تعداد سقوط در ۱۴۸۹۵۱۰۰ ساعت پرواز: ۱ بار
سال ساخت: ۱۹۸۲ تا حال
بویینگ مدل ۷۶۷، یکی از مشهورترین مدل های هواپیماهای مسافت دور در شرکت های هواپیمایی آمریکایی و اروپایی است. در طول ۲۰ سال، فقط ۳ حادثه برای این مدل هواپیما اتفاق افتاده است که باعث گرفتن جان ۵۳۶ مسافر شده است. علاوه بر این، ۱۵۷ نفر دیگر هم در حادثه ی تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۱ در این هواپیما جانشان را از دست دادند. آخرین حادثه ی این هواپیما در آوریل سال ۲۰۰۲ رخ داد که طی آن، ۱۲۸ نفر کشته شدند.

بویینگ 767

۵- بویینگ ۷۳۷ ان جی (Boeing 737 NG)

تعداد سقوط در ۱۶۰۴۷۹۰۰ ساعت پرواز: ۱ بار
سال ساخت: ۱۹۸۲ تا حال
بویینگ ۷۳۷ نسل جدید مطمئنا هم بهتر و امن تر از نسل های قبلی است. در تمام دوران بهره برداری اش، فقط ۳ حادثه برای آن پیش آمده است که باعث کشته شدن ۲۷۷ نفر شده است. آخرین اتفاق در فوریه سال ۲۰۰۹ ابود که باعث کشته شدن ۴ نفر از خدمه و ۵ مسافر آن شد.

بویینگ 737 ان جی

زیباترین استخرهای جهان| اوج زیبایی در خنکای آب

بسیاری از مسافران دوست دارند در یک استخر هتل مدرن اقامت کنند. اما به نظر من شما بیش از چند استخر هتل را ندیده اید و فکر نمی کنم همه آن ها را دیده باشند. برخی از هتل ها در سراسر جهان از استخر های منحصر به فرد و تخیلی معروف خود بهره می برند که بودن در آن ها بسیار بیشتر از فقط خنک شدن در یک روز گرم است. برخی از استخرها مناظر کاملا طبیعی را به نمایش می گذارند، آب معدنی درمانیرا ارائه می دهند و نهایت آن چیزی که ما درباره یک سفر فکر می کنیم را به ما می دهند و سرشار از زندگی هستند. بنابراین اگر به استخرعلاقه مند هستید حتما یک عنصر لوکس را به سفر خود اضافه کنید. در اینجا 10 مورد از استخر هتل های الهام بخش و خاطره انگیز در سراسر جهان را آورده ایم. این مقاله درباره استخرهای دیدنی جهان، زیباترین استخرهای جهان و شگفت انگیزترین استخرهای جهان است.

گریس سانتورینی، سانتورینی، یونان

جزایر یونان جایی بسیار جادویی برای گردشگران جهت اکتشاف است و گریس سانتورینی برخی از بهترین مناظری را که یک مسافر می تواند امیدوار به دیدن آن ها باشد را به او ارائه می دهد. در اینجا شما می توانید از 2 استخر هتل در قسمت تراس آن از منظره دریای مدیترانه لذت ببرید. با کمی فاصله شما همچنین می توانید جزایر کامنی،  پالائی، نئا و دیراسیا را ببینید. این جایی است که شما می توانید یک کوکتل یا حتی شام بخورید و همچنین به تماشای خورشید روی دریا بپردازید. این هتل بوتیک فوق العاده شیک، روزانه کلاس های یوگا را به شما ارائه می دهد و بسیار مورد علاقه زوج هایی که در ماه عسل هستند، است. سانتورو رستوران محلی در فضای باز است و باعث می شود تست کوتیل گریس از سولوواتور کالابریس را فراموش نکنید و حتما آن را تست کنید. این یک ترکیب خوشمزه از آب سیب، پوره گلابی، آب لیمو و گیاه لیمو است. این متن درباره شگفت انگیزترین استخرهای جهان، زیباترین استخرهای جهان و استخرهای دیدنی جهان است


ال گانزو، سن خوزه دل کبو، مکزیک

ال گانزو یک هتل بوتیک در سن خوزه دل کبو است که در حال حاضر تنها برای مدت محدودی باز است. یک سطح بزرگ اینجا است که بی نهایت جالب است، بیش از 2000 فوت مربع در اندازه و دارای یک وان آب گرم با دیوارهای شیشه ای است. در اینجا شما همچنین می توانید درمحل های دیدنی گرمسیری، یک کاسه، رستوران سوشی و موسیقی منحصر به فرد ترکیبی پیدا کنید. برای خوشگذرانی و استراحت به مکزیکبروید. اجراهای زنده موسیقی و نمایشگاه های هنری دیدنی را ببینید و مهمانی هایی بگیرید که مهمان ها در یکی از 70 اتاق در حالی که شکوه زیبای دریای کورتز را تحسین خواهند کرد، خواهند ماند. ال گانزو راه را تغییر می دهد و متفاوت عمل می کند که مسافران سن خوزه دل کبورا از صحنه های استخر و فراتر از آن تجربه کنند. این مطلب درباره استخرهای دیدنی جهان، زیباترین استخرهای جهان، شگفت انگیزترین استخرهای جهان می باشد.

فام بیتانگ، سیم راپ، کامبوج

برای تجربه حومه ها و جنگل های شاداب کامبوج در یک مکان لوکس، باید در فام بیتانگ در سیم روپ اقامت داشته باشید. نه تنها این پایگاه خوب برای کشف آنگکور وات در این نزدیکی است، بلکه یک استخر بی نهایت زیبای 50 متری وجود دارد که مطمئنا ارزش دیدن آن را دارد. ایناستخر بزرگ برای سالن های اطراف بسیار سرگرم کننده و جذاب است. برای یک تجربه صمیمی تر، در کنار هر یک از ویلاها نیز استخرهای شنا به صورت خصوصی وجود دارد.

هتل هریتانس کاندالاما، سریلانکا

یک معمار به نام جفری بوا، استخر فوق العاده کچچان را در این هتل طراحی کرده است که چشم اندازی کم نظیر است. در این استخر می توان تصور کرد که در آن دریاچه کاندالما جریان دارد. این استخر اغلب دارای موسیقی زنده و تسکین دهنده سبک سنتی برای لذت بردن مهمانان است و برای ایجاد تنوع، شما می توانید دو استخر دیگر هتل را نیز ببینید. بزرگترین آن حتی به واترپلو و سایر ورزش های آبی نیز مجهز است. هنگامی که شما در اینجا اقامت می کنید، به مینریا، پارک ملی کادولا، معبد غار دامبولا، قلعه سنگ سیگیریا و مهد تمدن بودایی معروف به آنورادهایورا نزدیک خواهید بود. اتاق های مجلل و سوئیت ها و نیز ناهار خوری و کوکتل در هتل برای مهمانان فراهم می شود.هریتانس نیز یک نقطه ایده آل برای یوگا، سلامتی و یا  سم زدایی از بدن است. این متن درباره استخرهای دیدنی جهان، زیباترین استخرهای جهان و شگفت انگیزترین استخرهای جهان است.
هتل هریتانس کاندالاما، سریلانکا

 

Amanyara, Providenciales, Turks and Caicos Islands

آمانیریا در جزیره پروویدنسیالس واقع شده است و دارای چندین محل برای مهمانان در امتداد ساحل است. در اینجا شما یک استخر شن و ماسه آتشفشانی با جاذبه های دونفره پیدا خواهید کرد که به نظر عملا به شما آرامش می بخشد. جان میشل گاتی این استخر را طراحی کرده است و به عنوان یکی از  با استعداد ترین طراحان زمان ما شناخته شده است. برای به دست آوردن بهشت ​​به عنوان یک عالم طبیعی که توسط صخره های پارک ملی دریایی شمال غربی حفظ شده است به اینجا بیایید. ویلا ها و سالن های هوای آزاد طراحی ساده دارند تامهمانان واقعا از چشم انداز های مهیج اطرافشان لذت ببرند. یک رستوران در محل با منظره ای از اقیانوس است که بر روی غذاهای آسیایی، مدیترانه ای و غذاهای دریایی تمرکز دارد و دارای یک آبشار با چهار سالن است که توسط حوض آبگرماحاطه شده است. این مقاله درباره استخرهای دیدنی جهان، زیباترین استخرهای جهان و شگفت انگیزترین استخرهای جهان است.

Amanyara, Providenciales, Turks and Caicos Islands


پرطرفدارترین و هیجان انگیز ترین تفریحات در دبی که نمیتوانید از هیچکدامشان چشم پوشی کنید!

سلام به شما مهرپروازی های شاد و سرحال و ورزشکار!
امروز میخوایم به سراغ تفریحاتی در دبی برویم که اتفاقا به آمادگی جسمانی هم نیازمندند!حتما الان پیش خودتون میگید که این چه تفریحیه که به آمادگی جسمانی هم نیاز منده؟
خوب! الان بهتون توضیح میدیم ،بریم سراغ مقاله با ما همراه باشید.


رانندگی  با ماشین فرمول 1 مسابقه ای 

مسابقه با ماشین فرمول 1 یکی از مشهورترین ورزش های روی زمین با میلیون ها ‏طرفدار پروپاقرص است.‏
این تفریح یک رویا برای بیشتر آدم هاست ( از جمله بنده و خیلی ها ی دیگر) که خودشان راندن ماشین فرمول 1 را تجربه ‏کنند، به جای اینکه فقط پای تلوزیون بشینیم و از راه دور بیننده این ورزش مهیج باشیم!

فلای بوردینگ در دبی

در سال های اخیر دبی به عنوان مقصدی عالی برای ورزش های آبی تبدیل شده است ‏و (فلای بوردینگ)یکی از مشهور ترین تفریحات آبی دبی است.
فلای بوردینگ به وسیله ی ‏طراح فرانسوی، فرانکی زاپاتا درست شد، کسی که در دوران نوجوانی جت اسکی کردن ‏را شروع کرد و تمام عمر خود را به این کار اختصاص داد.
فلای بوردینگ یکی از ‏ورزش های مورد علاقه بسیاری از سلبریتی ها و افراد مشهوری مثل تام کروز، لئوناردو ‏دی کاپریو و مین دیزل است. این ورزش به یکی از مشهورترین تفریحات برای کسانی ‏تبدیل شده که به دبی سفر می کنند و علاقه مند به هیجان هستند. فلای بوردینگ باید یکی از کارها و ‏تفریحاتی باشد که در لیستتان برای سفر به دبی قرار می دهید.‏

اتاق پرواز (تونل باد عمودی)‏

آی فلای دبی یک مرکز اسکای دایوینگ (پرواز) است که در محل بسته به شما این ‏امکان را می دهد که پرواز را تجربه کنید.آی فلای دبی یک مکان عالی برای علاقه ‏مندان به هیجان است که نزدیک ترین تجربه به پرواز را لمس کنند. این مرکز افتخار این ‏را دارد که اولین تونل بادی دو نفره و عمودی را در دنیا داشته است. وقتی شما پرواز می ‏کنید، شما 4 متر بالای زمین معلق می شوید در حالی که دست مربی را گرفته اید تا اگر ‏کمک لازم داشتید به شما کمک کند.

آی فلای دبی یک مرکز بسیار امن است و هر کسی ‏از سن 3 تا 103 سال می تواند از آن لذت ببرد. این مکان در میردیف واقع شده است.‏

موفق و پیروز باشید.


هتل دانانگ گلدن بی ( ‏Danang Golden Bay‏ ) ، هتلی از طلا در ویتنام

تا به حال با هتل های لوکس متعددی آشنا شده ایم ، اما این بار با هتل لوکسی که در آن وسایلی از جنس طلا دیده می شود آشنا خواهیم شد. هتل دانانگ گلدن بی ( Danang Golden Bay ) اولین هتل در دانانگ ویتنام است که هم در اتاق ها و هم در آپارتمان هایش وسایلی از روکش طلا دارد.

با الهام گرفتن از طلا ، به طوری که تمام دکوراسیون این هتل نیز با رنگ طلایی ادغام شده است ، و چشم اندازی به سوی رودخانه هان (Han River) ، هتل دانانگ گلدن بی می تواند اقامتی متفاوت و به یاد ماندنی برای میهمانانش بهمراه داشته باشد. این هتل خدمات باکیفیتی را ارائه می دهد و همچنین تمام تلاش خود را برای اینکه هیچ آسیبی به طبیعت اطراف نرساند می کند.

هتل دانانگ گلدن بی در شهر دانانگ (Da Nang) با فاصله 2.8 کیلومتر از پل سونگ هان (Song Han Bridge) قرار دارد. صبحانه به صورت بوفه در رستوران هتل سرو می شود و ناهار نیز در ظروفی از روکش طلا برای میهمانان سرو می گردد. رستوران این هتل انواع غذاهای بین المللی و آسیایی از جمله سوشی را تهیه می کند. این هتل همچنین یک سالن بدنسازی ، یک استخر روباز ، استخر مخصوص کودکان ، جکوزی و سونا دارد. خدمات ماساژ به درخواست میهمانان هتل ارائه می گردد. همچنین ترنسفر فرودگاهی نیز با پرداخت هزینه جداگانه انجام می گیرد.

اتاق های این هتل نیز به زیبایی با لایه های طلا مزین شده اند و چهره ای لوکس و خارق العاده دارند. در کنار این چهره ی زیبا و  مجلل ، تمامی اتاق ها ترکیبی از دنیای مدرن و سنتی ویتنامی هستند که همین ترکیب متضاد موجب شده تا فضای اتاق ها متفاوت تر احساس شود. این هتل 949 اتاق مدرن دارد که در سایزهای متفاوتی ساخته شده اند و چشم اندازی خارق العاده از اقیانوس ، کوهها ، رودخانه و شهر دانانگ دارند.

تمامی اتاق ها مجهز به تلویزیون HD ، یخچال ، صندوق امانات ، مینی بار ، میزکار ، تهویه کننده هوا ، تلفن و حمام اختصاصی مجهز به سشوار هستند. همچنین به صورت رایگان دسترسی به اینترنت Wi-Fi دارند. برخی از اتاق ها نیز دارای آشپزخانه مجزا و مایکروفر هستند.

این هتل 3 کیلومتر از مرکز خرید ریورساید فاصله دارد ، فاصله آن تا پل عشق دانانگ 3.8 کیلومتر و تا موزه چام 4.1 کیلومتر است.فرودگاه بین المللی دانانگ نیز در فاصله 7 کیلومتری این هتل قرار دارد.